ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  KARATAŞ TEŞEKKÜR ETTİYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

SÖZ VERDİK YAPTIK

21.10.2008


İlçemiz Çalapverdi Belde Belediye Başkanı Kaya, 4.5 yıllık çalışma dönemini değerlendirerek, vatandaşımıza ne söz verdik isek yerine getirdik dedi.Çalapverdi Belediye Başkanı Hamza Kaya, “Belediye Başkanlığına aday olduğumuzda ne söylediysek bugüne kadar onları uyguladık. Söz verdik, yaptık. 'Belediyecilik bizim işimiz' dedik, işimizin gereğini yaptık” dedi.

4.5 yıllık çalışma döneminde “kasabalı efendi, biz hizmetkarız" sözünün gereğini yerine getirdiklerinin altını çizen Kaya, faaliyetlerimizde insan merkezli, adalet eksenli bir çalışma yöntemi izlediklerini anlattı.

            29 Mart 2004 seçimlerinde vatandaşımıza ne söz verdik isek bir bir yapmaya başladıklarını ifade eden Kaya, şu ana kadar da programımızda bir aksama yok. Kasabanın bir çok problemini çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kanalizasyon başta olmak üzere uzun yıllar kasabada bir çok problemden bahsedilmeyecek dedi.

-“SÖZ VERDİK VE SÖZLERİMİZİN BÜYÜK BİR KISMINI YERİNE GETİRDİK”-

            Kaya, şu şekilde devam etti.

“İlk işimiz kaba inşaatı kasaba halkınca tamamlanan ancak diğer eksiklikler nedeniyle hizmete geçmeyen okulu gerekli girişimler de bulunarak hizmete sokmak oldu. Okulumuzun hizmete girmesinden sonrada belediye olarak okul için her türlü desteği sürdürdük. Okulun çevre düzenlemesi ve yol çalışması yapılarak çocuklarımızın rahat ve huzurlu bir ortamda eğitim öğretim görmelerini sağladık.

Ölüsüne sahip olmayan dirisine sahip olmaz diyerek seçimlerde Çalapverdi halkına söz vermiştik Kasaba Mezarlığı bölgenin en güzel mezarlığı yapacağız diye. Mezarlığın çevre düzenlemesi ve ön giriş kısmını yaptık. Bu gün insanlar mezarlığın önünden geçerken imrenerek mezarlığımıza bakıyorlar.

Temizlik hizmetleri noktasında da hemşerilerimin en iyi hizmeti alması için sürekli gayret ettik. Belde de göreve başladığımızda çöpler ağzı açık çöp bidonları ile toplanıyordu. Kasabamıza yakışır ve sağlığını tehdit etmeyen Kapaklı Çöp konteynırları alarak kasabanın belirli noktalarına yerleştirerek temizlik hizmetlerine bir kalite getirdik.”

İlçemiz Çalapverdi Belde Belediye Başkanı Hamza Kaya, yazın toz, kışın çamur Çalapverdi’nin kaderi olmayacak, Çalapverdi’yi tozdan ve çamurdan kurtaracağız diyerek göreve geldiklerini belirterek bu noktada önemli hizmetler yaptıklarını söyledi .Kaya  Çalapverdi de kanalizasyon ve kilit parke adına hiçbir şey yoktu. Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar yaklaşık 35 bin metre kare kilit parke yaptık, “Kanalizasyon projemiz yoktu. Çevre bakanlığına proje sunduk ve 200 bin YTL kanalizasyon için para çıkarttık. Şu anda da hala kanalizasyonumuz devam ediyor. 2008 yılı sonuna kadar kasabanın kanalizasyonunun yüzde 80’ini bitirmiş olacağız. Bu konuda bizlere yardımcı olan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu olmak üzere Yozgat Milletvekilimiz Abdulkadir Akgül’e ve diğer milletvekillerimize halkım adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yine göreve geldiklerinde Belediyeye sıfır bir kepçe alarak halkın hizmetine sunduklarını anlatan Kaya, burada eskisine tamir parası ödemektense yenisinin taksidini ödeyelim felsefesiyle hareket ettik. Bu konuda da çok doğru bir karar verdiğimizi görüyoruz. Aldığımız kepçe sorunsuz bir şekilde belediyemize ve belde halkına hizmet veriyor dedi.

Ayrıca Kalatepeye dev bir Türk Bayrağı diktiklerini ve yanına da yakışır bir Atatürk sülüeti yerleştirdiklerini ifade eden Kaya, bu gün Çalapverdili Kaletepeye gururla ve övünçle bakıyor dedi.

Kaya, açıklamasına şöyle devam etti.

“İnsanların kaynaşması açısından kasabada ilk kez asker uğurlama şölenini düzenleyerek bir ilke daha imza attık. Ve bunu her yıl yaparak geleneksel hale getirdik. İnsanlarımız evlatlarını bir ve bütün olarak hep birlikte aynı coşku ve heyecanla her yıl şölenimiz sonrasında askere uğurluyor.

Çalapverdi de insanlarımıza ne söz verdik ise yerine getirmeye çalıştık. Bu tabiî ki bir ekip çalışması belediye meclis üyeleri, belediye personeli ile beraber burada bir başarı varsa bu hepimizin başarısıdır. Hükümetten aldığımız destek ve ayrıca yine hükümetimizce uygulamaya konulan Beldes Projesinden aldığımız önemli mali desteklerle kasabanın güzelleşmesi adına önemli çalışmalar yaptığımıza inanıyorum.

 Belediyeyi borçsuz bir şekilde devraldık. Şu anda da bir miktar paramız var onu da kasabanın yolları için kullanacağız. Belediyeyi görev süremin bittiğinde yine borçsuz bir şekilde devredeceğim. Borçsuz devrederken arkamda yapmış olduğum önemli hizmetlerin olması bizleri memnun eden önemli bir husustur.”

Kaya, nüfusu 2 Bin’in altında olan Boğazlıyan’a bağlı 8 kasabanın belediyeliklerinin iptalinin söz konusu olduğuna da değindi. Kaya, Nüfusumuz yeterli olmadığı için maalesef bizde bu sekiz belediyenin içindeyiz. Gerçi konu bu ay sonuna kadar Anayasa Mahkemesinde görüşülerek karar verilmesi bekleniyor. İnşallah Anayasa Mahkemesi belediyelerin kapatılmaması hakkında karar verir diye umud ediyoruz dedi.

Halka hizmet, hakka hizmet prensibiyle hareket ettiğini vurgulayan Kaya, Belde de hiçbir zaman siyasi bir fark gözetmeksizin tüm insanlarıma hizmet ettim Makamımız her kese açık oldu. Çünkü biz bu belde de ölüsüyle dirisiyle hep beraber yaşıyoruz dedi.

Görev süremin sonuna yaklaşırken gönül rahatlığı ile Çalapverdi’ye önemli hizmetler yaptığımı söyleyebilirim. Çalapverdi Halkının da bunu takdir ettiğine yürekten inanıyorum. Çalapverdi’ye ve Çalapverdi insanına hizmet etme şansını bana veren tüm kasaba halkına teşekkür ediyorum.

Kaya ayrıca görev süremin sonunda belediye anayasa mahkemesince kapatılmazsa da  tekrar aday olmayacağımı şimdiden açıklıyorum şeklinde konuştu.


Bu haber 5609 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (1)
allah razı olsun

yiğidi öldür hakkını yeme demişler.sayın başkanımın yaptığı hizmetler gerçekten takdire değer,a... Devamı >>
--  -- 14.01.2009

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com