ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  KARATAŞ TEŞEKKÜR ETTİYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

HİZMETTE SINIR YOK

01.11.2008


Özler Belediye Başkanı Gemici; “Göreve geldikten sonra az zaman içerisinde güzel işlere imza attıklarını belirterek, biz hizmetimiz ile övünüyoruz.İlçemiz Özler Kasabası Belediye Başkanı Mustafa Gemici, 4,5 yıllık hizmetlerini anlattı. Görevi süresince kasabada belediye hizmetlerinde devrim niteliğinde değişimlerin yaşandığını ifade eden Gemici, kasabanın birçok sorununun hayata geçirildiğini söyledi.

Göreve geldiği 2004 yılından itibaren altyapı ve üstyapı ile kasabayı yeniden masaya yatırdıklarını kaydeden Gemici, işin ehli ekiplerle teşhis koyduktan sonra süratle tedaviye başladıklarını kaydetti. 31 Mart 2004'de devraldığımız zorlu görevin hakkını yerine getirmiş olduğumuza inanıyorum dedi.

Biz göreve gelirken vatandaşımıza hizmet edeceğimize söz verdik ve sözümüzde de durduk diyen Başkan Gemici, “Kasabaya bugüne kadar yapılmayan hizmetleri yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Göreve geldikten sonra az zaman içerisinde güzel işlere imza attıklarını ifade eden Gemici, “Biz hizmetimiz ile övünüyoruz. Allah’a çok şükür ki yüzümüz ak bir şekilde hizmet sevdasıyla projelerimiz ile halkımızın da desteğiyle durmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Gemici, şöyle devam etti.

“Kasabamızı Kayseri ve Boğazlıyan’a bağlayan kara yolunda özellikle öğrencilerin için tehlike arz eden kara yolunda alt geçit çalışması başlatılarak hizmete sunuldu. Öğrencilerin korkusuz bir şekilde okula gidip-gelmeleri sağlandı. Geçidin yan duvarları, üstünün örtülmesi ve içinin elektrik tesisatı belediyemizce yaptırıldı. Ayrıca öğrencilerin kullandığı yolda kilit parke yol çalışması yapıldı. Kasabanın Kaya mevkiinde Devlet Su İşlerine ait olan kuyunun faaliyete geçirilmesi için çalışma başlatıldı. İlk önce tapu işlemleri yapılarak kuyu DSİ’den 380 YTL’ye kiralandı. 4 Bin YTL’ye mâl olan dalkılıç pompa alınarak kuyuda bulunan su depoya bağlanarak hizmete sunuldu.”

Gemici, kasaba ve belediye hizmetlerinde kullanılan otobüs kamyon ve kepçenin onarımının yapıldığını ve tüm borçlarının ödendiğini söyledi. Belediye olarak eğitime de destek verdiklerini anlatan Gemici, öğrencilerin çeşitli kırtasiye ihtiyaçlarının karşılandığını bildirdi.

Kasabada temizliği de büyük önem verdiklerini kaydeden Gemici, “Daha önceden alınan 150 litrelik çöp konteynırları şahıslara kiralanmıştı. Kira sözleşmesine son verilerek 2-3 aileye hizmet etmesi sağlandı. Ayrıca 50 adet 400 litrelik çöp konteynırı alınarak kasabanın ihtiyaç duyulan bölgelere yerleştirildi” dedi.

Belediye hizmet binasının sobalı olan ısıtma sistemi kalorifere dönüştürülerek yaklaşık 10 Bin YTL harcandığını kaydeden Gemici, Belediyenin bozuk olan tuvaletleri sökülerek yerine yenisi yapıldı. Kasabanın su deposunun bulunduğu bölge düzeltilerek ailelerin piknik yapabileceği ve dinleneceği park haline getirildi. Yol yapımı nedeniyle yıkılan belediye ve okul ihata duvarlarının yeniden yaptırıldığını söyledi.

Kasabada alt yapı ve üst yapı çalışmaları başlattıklarını kaydeden Gemici, kasabamızı tozdan ve çamurdan kurtarmak için kilit parke ve asfalt çalışmasına ağırlık verdiklerini bildirdi.

Sağlık hizmetlerine de büyük önem verdiklerini anlatan Gemici, kasabada bulunan sağlık ocağının onarımı için İl Sağlık Müdürlüğü ile irtibata geçilerek 8 Bin 500 YTL para çıkartıldığını ve sağlık ocağının pencere, trotuarları ve çatısının onarımının yapıldığını ve belediyemizce hiçbir ücret ödemeden kalorifer dairesinin hizmete sunulduğunu ifade etti.

Gemici, ayrıca kasabanın ihtiyacı olan büyük bir düğün, nikah ve toplantı salonu yapıldığını da sözlerine ekledi.


Bu haber 5357 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (7)
mustafa gemiciye

hani sayin hocam koye alt yapi yaptiracaktin bizin dugun salonuynan ne isimiz var guzel evler y... Devamı >>
--  -- 09.02.2009
MUSTAFA GEMİCİ

BAKALIM ONDAN SONRA GELECEKLER NE YAPACAK... Devamı >>
--  -- 06.02.2009
dogru cok calissin gorduk

cok calisyigindan taf ayni taf hic deyismedi... Devamı >>
--  -- 06.02.2009

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com