ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  KARATAŞ TEŞEKKÜR ETTİYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

GAZETEMİZ 37 YAŞINDA

06.11.2009


6 Kasım 1973’te Boğazlıyanlı okuyucularla buluşan Gazetemiz 37 yaşına girdi1973’de kurulan gazetemiz ilçenin ilk gazetesi olma unvanını taşıyor. 37. yıla giren gazetemizin sahibi Ayhan Tarikci, Boğazlıyan’da 1973 yılında çok zor şartlar altında yayın hayatına giren gazetemiz, Anadolu Basını’nda uzun süredir yayın yapan müstesna yayın organları arasındadır dedi.

Bundan tam 37 yıl önce ilçe merkezinde 1973 yılı 6 Kasım sabahında Boğazlıyan okuruna “merhaba” diyen gazeteniz Çağlayan yayın hayatında 36 yılı geride bırakarak 37. yaşına bastı.

Dolu dolu 36 yılı geride bırakan Boğazlıyan Çağlayan Gazetesi, 37. yaşına siz sayın okurları ile birlikte girmenin mutluluğunu yaşıyor. İlçemizde 37 yıldır Gazete ve Matbaacılık hizmetini kendi tesislerinde sürdüren Ayhan Tarikci’nin sahibi olduğu Çağlayan Gazetesi sizlerle ilk buluştuğu 6 Kasım 1973 yılından itibaren sadece doğrunun ve haklının yanında olmayı benimsemiştir, benimsemeye devam edecektir.

Kuruculuğunu Ayhan Tarikci’nin Yazı İşleri Müdürlüğünü Fatih Tarikci, Haber Kadrosunda Erol ve Hüseyin Tarikci’nin yaptığı Boğazlıyan Çağlayan Gazetesinin tarafsız ve objektif yayıncılık yaparak her türlü sıkıntıya göğüs gerdiğini kaydeden kurucu Ayhan Tarikci, “Anadolu Basını olarak her türlü sıkıntıya rağmen yayın yaparak topluma hizmet veriyoruz” dedi.

Gazetemiz Sahibi Ayhan Tarikci, kuruluşumuzun 37. yılını kutlamaktan dolayı son derece mutlu olduklarını kaydetti.

Gazetemizde, bugüne kadar hep ilkeli ve seviyeli habercilik anlayışımızı koruduk diye konuşan Gazetemiz Sahibi Ayhan Tarikci, gerek yerel gerekse ulusal ajanslarla yaptığımız sözleşmelerle, haber portföyümüzü genişleterek, abonelerimize doğru bilgiyi daha kısa sürede aktardıklarını söyledi.

37. yılımıza ulaşmamızda katkısı olan herkese teşekkür eden Tarikci, gelişen teknoloji ile birlikte bireylerin haber alma özgürlükleri genişlemekte ve haber alma kanallarının hızla arttığı günümüzde bütün bu gelişmelere rağmen gazetelerin hayatımızdaki rolünün hiçbir zaman değişmediğini vurguladı.

Birçok alanda hizmet eden Gazetemiz yerel medyamızın sahip olduğu yayın anlayışı, tarafsız ve ilkeli basın duruşu ile birçok yönüyle örnek teşkil ettiğini ifade eden Tarikci, kendi tesisimizde 23 yıllık tipo baskının ardından 1996 yılında teknolojisini yenileyerek Boğazlıyan’da ilk Ofset baskıya geçen Gazete ve Matbaamız dün olduğu gibi bugünde Atatürk ilke ve inkılaplarından taviz vermeden, sorumlu gazetecilik ilkesi ile Boğazlıyan’da okuyucunun gözü kulağı olmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Gazetemiz kurucusu Ayhan Tarikci, 6 Kasım 1973 tarihinde vasıflı olarak yayın hayatına haftalık olarak başlayan gazetenin 1975 ve 1984 yılları arasında aralıksız günlük olarak yayınlandığını ve son 5 yıldır ise tekrar günlük olarak yayın hayatına devam ettiğini söyledi. Tarikci, 37 yıldır Boğazlıyan’ın sesi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz dedi.

Boğazlıyan Çağlayan Gazetesi’nin ilk yayın hayatına el pedalı makine baskısı ile başladığını ve daha sonra teknolojisini geliştirerek bilgisayarlı ofset tesisleri ile yayın hayatını sürdürdüğünü anlatan Tarikci, son olarak işyerini genişleterek daha modern ve geniş alanda hizmet verdiğini söyledi. Gazetenin hurufatla dizilip, el yordamı ile basılan yıllarda o günkü zor şartlar altında yayın hayatını sürdürdüğünü ifade eden Tarikci, artık günümüz teknolojisinde bilgisayarlı makinelerle gazetenin hazırlandığını söyledi.

“BOĞAZLIYAN İÇİN HER GÖREVE HAZIRIZ”-

Gazetemiz sahibi Ayhan Tarikci, Boğazlıyan’ın kalkınması, gelişmesi için Gazete olarak üzerimize düşen her göreve de hazır olduklarını vurgulayarak, bu günlere gelmemizde desteğini esirgemeyen Boğazlıyan halkına sonsuz teşekkürlerini sundu.

-“İNTERNETTE ÇAĞLAYAN GAZETESİ”-

Çağlayan Gazetesinin kuruluşundan günümüze kadar basın yayın ilkelerinden taviz vermeyen, tarafsız, objektif habercilik anlayışı ile hizmet veren, doğru ve seviyeli haberin adresi olan, halkımızın teveccühünü kazanan Gazetenin 37. yaşına girmenin mutluluğunu yaşadığına işaret eden Tarikci, geçtiğimiz yıl www.bogazliyancaglayan.com internet adresi ile de Gazetemiz Boğazlıyan’ın nabzını tutarak sürekli güncel tuttuğu sitede hem Ülkemizde hem de tüm Avrupa’da yaşayan hemşerilerimize Boğazlıyan’dan sıcak gelişmeleri de aktardığını da sözlerine ekledi.

Gazetemiz Çağlayan 37. yaşını bugün saat 14:00’de Gazete Bürosunda kutlayacak.


Bu haber 4610 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (5)
NİCE YILLARI

37.SİNİ KUTLADIĞIMIZ GAZETEMİZİN MUTLULUĞUNUZU SİZİNLE BERABER BENDE HEYECANLA VE SEVİNÇLE KUTL... Devamı >>
--  -- 09.11.2009
Tebrikler

Memleketim Boğazlıyanın Gazetesi Boğazlıyan Gazetesi'nin 37. yılını kutluyor, Daha nice 37 yıll... Devamı >>
--  -- 07.11.2009
TEBRİKLER

BOĞAZLIYANDA YETİŞMİŞ VE DAHA SONRADA BURADA GÖREV YAPMIŞ BİR ÖĞRETMEN HEMŞEHRİNİZİM..HABERİ OK... Devamı >>
--  -- 06.11.2009

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com