ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  KARATAŞ TEŞEKKÜR ETTİYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

KARNE SEVİNCİ

25.01.2010


İlçemizde ilköğretim ve lise düzeyinde öğrenim gören 7 Bin öğrenci karne sevinci yaşadı.Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 7 bin öğrenci eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlayarak tatile girdi.

2009-2010 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. 2009-2010 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Eğitim öğretim yılı 18 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

İlçemizde 2009-2010 eğitim öğretim döneminin ilk yarısı 7 Bin öğrencinin karnelerini almasıyla sona erdi. 15 gün sürecek tatili dinlenerek ya da sosyal aktivitelere katılarak geçirecek öğrenciler 8 Şubat’ta ders başı yapacak.

İlçemizde düzenlenen karne törenlerinde öğrenciler karnelerini sınıf öğretmenlerinin elinden aldı.

Okullarda öğretmenlerinin elinden karnelerini alan öğrencilerden kimisi notlarına sevinirken kimileri de hayal kırıklığı yaşadı. Okullarda son ziller çalarken, öğrenciler kadar velileri de büyük heyecan yaşadı.

Karnelerinde kırık notu olmayan, takdir ve teşekkür belgesi alan öğrenciler mutlu bir şekilde tatile girdi. Karnelerini alan öğrencilerden bazıları ise tatile girecekleri için mutlu olduklarını ancak öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrılacakları için üzüntü duyduklarını ifade ettiler.

Öğrencileri yarıyıl tatilinin heyecanı sararken,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Demir de ailelere önemli uyarılarda bulundu.

Her anne ve babanın çocuklarıyla ilgili bazı beklentileri olduğunu ve bunları onunla konuşmak gerektiğini ifade eden Demir, çocuğunuzun karnesinde zayıflar olabilir. Ona açık kapı bırakın, kendini affettirebilmesi için yol gösterin, beraber çözüm yolları arayın. Zayıfı var diye ona tatilini zehir etmeyin, dinlenmesine fırsat verin. Eksikliklerini gidermek için onunla beraber uygun bir plan yapın dedi.

“Çocuğun karnesi iyi de olsa kötü de olsa sizin onu seveceğinizi ve onun arkasında olacağınızı hissettirin” diye konuşan Demir, gerçek başarının başarısızlık korkusunu yenebilmek olduğunu vurguladı.

Demir, öğrencilerin aldığı karnelerin nihai bir sonucu ifade etmediğinin unutulmaması gerektiğine dikkati çekerek, öğrencilerin aldığı karnelerin çocuğun yanı sıra anne-baba, öğretmen ve okul yöneticileri için yol gösterici bir belge niteliği taşıdığı unutulmamalıdır. Karnelerin, öğrencinin başarılı ya da başarısız olarak etiketleneceği bir belge niteliği taşımadığı iyi bilinmelidir. Karnelerin işlevi, öğrenciye eksikliklerini göstererek gelişmesi için neler yapabileceği konusunda onu yönlendirebilmektir dedi.

Çocuğu kötü karne getiren velilere seslenen Demir, başarısız bir karne ile karşılaşan aile ve çocuğun yaşadığı üzüntüleri bitirip, böyle bir sonucu yeniden yaşamamak için birlikte nedenleri gözden geçirmeleri ve çözümler üretmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

İlköğretim ve Ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 7 Bin öğrenci karne almanın heyecanı ve sevinçlerini koşarak giderdi.

Öğrenci velileri ise “Çocuklardan daha fazla biz heyecanlıyız. Sanki karneyi biz alıyoruz” dediler.


Bu haber 4128 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com