ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  KARATAŞ TEŞEKKÜR ETTİYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

DÜNYA’NIN GÖZLÜK ÇERÇEVELERİ BOĞAZLIYAN’DAN

17.02.2010


Artisan Metal Sanayi İşletme Müdürü Güner: “Türkiye’de Kaliteli Bir Ürün Üreterek Dünya Pazarında İddialı Bir Konuma Gelmek İstiyoruz.”İlçemizde Kurulan Tesiste Üretimine Başlanılan Gözlük Çerçeveleri İhraç Edilerek, 

Ülke Ekonomisine Katkı Sağlanacak. Artisan Metal Sanayi İşletme Müdürü Güner: “Türkiye’de Kaliteli Bir Ürün Üreterek Dünya  Pazarında İddialı Bir Konuma Gelmek İstiyoruz.”

İlçemizde bir süre önce faaliyete başlayan Artisan Metal Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hem ilçe ekonomisine hem de istihdama önemli katkı sağlıyor.

            Aylık ortalama 100 Bin gözlük çerçevesi üretecek olan işletme Türkiye ve Dünya Pazarında iddialı bir marka haline gelmeyi hedefliyor.

            İşletme Müdürü İsa Güner, Boğazlıyan’da Türkiye ortalamasının çok üzerinde kaliteli bir ürün üretiyoruz dedi.

            Gözlük sektörü imalatında yeni bir işletme olduklarını aktaran Güner, ama sektörün yabancısı değiliz, bu güne kadar hep imalata yönelik çalışmalarımız oldu. Bizim misyonumuz Türkiye’de kaliteli bir ürün üreterek dünya pazarında iddialı bir konuma geldik. İkinci bir unsurda Türkiye’de gözlük akla geldiğinde Boğazlıyan akla gelecek. Gözlük ve Boğazlıyan denince bir noktada birbirini çağrıştıran semboller olacak. Bunu yapacağımıza da inanıyoruz diye konuştu.

            İlk hedefin 100 kişiye iş istihdamı sağlamak olduğunu vurgulayan Güner, firma olarak hem ülke ekonomisine hem ilçe ekonomisine katkı sağlıyoruz dedi.

            Güner, şu şekilde devam etti.

“Gözlük çerçevesinde eğitim faktörü çok önemli. İlk kadroyu oluşturan arkadaşlarımız 6 aylık bir eğitimden geçti. Bu toplu bir eğitim olduğu için en meşakkatli en zor bir süreçti. Biz bu eğitilmiş kadromuzla kademe kademe diğer işçilerimizi de eğitip kadroyu daha da güçlendireceğiz. Biz işletme olarak her zaman imalata yönelik yatırımlar yaptık. Şu anda kendi alanımızda dünyada bir numarayız. Yurt dışında bizim ürünlerle ilgili bir ürünü kaliteli olduğunu Made in Turkey ibaresi ile tescillemiş durumdayız. Yani yurt dışında biri bizim yapmış olduğumuz ürünlerden satarken Made in Turkey olmasını artık arıyor. Bu durum sadece bizim işletmemiz açısından değil, Türkiye açısından da büyük bir gelişme.”

“Diğer işletmedeki ürünlerimiz Amerika’nın vakkosu olan firmalar tarafından kaliteli olarak sürekli lanse edilir. Bizim amacımız gözlük çerçevesinde de aynı başarıyı, çizgiyi yakalamaktır” diye konuşan İsa Güner, imalat konusunda deneyimlerimiz çok fazla olduğu için yeni kurulan gözlük çerçevesi imalatında da aynı başarıyı yakalayacağız. Şu anda imalata başladık. Numaralı gözlüklerin çerçeve imalatını yapıyoruz. Yapmış olduğumuz imalat herhangi bir vatandaşın gözlük almak için gittiği optisyenlerde görmüş olduğu gözlük çerçeveleridir dedi.

Temel olarak 15 ayrı bir parçanın birleşimi ile bu çerçevelerin elde edildiğini anlatan Güner, bu 15 ayrı parçanın birleşimi ve istenilen niteliklerde aşamalardan geçerek hazır hale getiriyoruz. Gözlükte kullanılan ürünlerin hammaddesi değişiktir. Bu sektöre yönelik yapılmış özel alışımlardır. Bu alışımlar diğer dallarda pek kullanılmaz. Yani gözlükte kullanılan her maddenin ayrı bir özelliği vardır. Hem sağlık hem de dayanıklılık açısından özel parçalardan oluştuğunu söyledi.

Hedeflerinin aylık 100 Bin imalat yapmak olduğunu kaydeden İsa Güner, bu Türkiye koşullarında çok iddialı bir rakam. Biz dediğimiz gibi Boğazlıyan’la gözlüğü birbirine çağrıştıran unsur olarak belirledik. Gözlük denince akla Boğazlıyan gelecek. Bizim temel hedefimiz Dünya pazarı. Bu bir süreçtir. Emeklemeden yürümek, yürümeden koşmak mümkün değildir. Tam istediğimiz noktaya gelindiğinde Dünya pazarına ulaşmak hedefimizdir. Hem iç piyasada hem de dünya pazarında bir marka olacağız dedi.

Boğazlıyanda nitelikle imalatın olması, bu imalatın da işlemesi için nitelikle eleman olması gerektiğini ifade eden Güner, iş alanı Ülke genelinde olduğu gibi Boğazlıyan’da kısıtlı. En büyük misyonlarımızdan bir tanesi de Boğazlıyanda yaşayan genç kesimin eğitimini ve vizyonunu geliştirerek bu konularda eleman yetiştirip istihdam sağlamak olduğunun altını çizdi.

Daha önceki faaliyetlerimizde erkek evlatlarımıza istihdam sağlanıyordu. Şimdi genç kızlarımıza da istihdam sağlandığını vurgulayan Güner, artık genç kızlarımızda üretime katkıda bulunacak. Gençlerimizi daha kendine güvenir. Üretime katkı yapabilmeleri temel amacımızdır dedi.

Boğazlıyan ekonomisine dışarıdan para girmesi gerektiğini ifade eden Güner, dışardan gelir çok önemli. Kapalı döngü ile gelişim içinde olunmaz. Yani sadece memurların esnaflarla alışveriş yaparak kapalı bir ekonomi ile gelişim niteliğinde olmaz. Ancak dışardan enjekte edilmiş bir gelirin buraya gelmesi Boğazlıyan için çok önemli. Gelir seviyesini artıran bir unsurdur diye konuştu.

Güner, üretilen ürünlerimiz hepsinin TSO belgeli olduğunu da sözlerine ekledi.


Bu haber 7451 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (3)


HAYIRLI İŞLERİN OLSUN... Devamı >>
--  -- 29.09.2012


helal olsun tesekkur ederız isa abı bıze ıs sahası sagladınız allah razı olsun... Devamı >>
--  -- 18.02.2010
Tebrikler

ARTİSAN METAL SANAYİ ve LTD.Şirketini Tebrik ediyorum. Misyonunuzla ve Vizyonunuzla Boğazlıyan... Devamı >>
--  -- 17.02.2010

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com