ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  KARATAŞ TEŞEKKÜR ETTİYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

ISLAK SAÇ UYARISI

25.02.2010


Sinüzitin en önemli nedenlerinden birisinin ıslak saçla uyumak olduğu bildirildi.Boğazlıyan Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Demir, saçların yıkanmasının ardından uyumanın sinüzite neden olabileceğini ve saçların yıkanmasından bir saat sonra uyunmasını tavsiye etti.

Özellikle kış ayları içerisinde bulunduğumuz şu günlerde soğuk algınlığı ve nezlenin hemen ardından akut sinüzitin ortaya çıkabileceğini ifade eden Dr. Demir, burun tıkanıklığı, sarı, yeşil veya kanlı burun akıntısı, çevresinde ağrı, diş ağrısı ile karışabilen yanak ağrısı, öne eğilmekle artan yüz veya baş ağrısı ve kötü ağız kokusu belirtilerinin bulunabileceğini söyledi.

Şiddetli baş ağrısı ve burun tıkanıklığı ile kendini gösteren sinüzitin, kişinin yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkileyebildiğini kaydeden Dr. Demir, sinüzitin, şeker hastalığı ve kalp yetmezliği kadar insanların hayat kalitesini bozan bir hastalık olduğunu anlattı.

Dr. Demir, akut sinüzitte kuru öksürük, hafif ateş veya mide rahatsızlığı de görülebilir. Kronik sinüzitte ise koyu burun akıntısı, geniz akıntısı, burun tıkanıklığı, koku alamama ve özellikle geceleri artan öksürük belirtileri görülebilir dedi.

Sinüziti olan pek çok hastanın hayat kalitelerinin de bozulduğunu ifade eden Dr. Demir, “sinüzit, burun ve geniz akıntısı, burun tıkanıklığı, baş ağrısı, halsizlik ve öksürüğe neden oluyor. Bu hastalarda konsantrasyon sorunu yaşanabiliyor. Burun semptomunda kıkırdak, burun etlerinde büyüme, kemik eğrilikleri, polip oluşumu ve alerjili durumlarda kolayca sinüzit oluşabilir” diye konuştu.

Boğazlıyan Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Ahmet Demir, sinüzitin önemli sebepleri arasında saçları yıkadıktan sonra kurutmadan yatmak ve ıslak saçlarla dışarıya çıkmak olduğunu vurguladı.

saçlar yıkandıktan sonra en az 1 saat boyunca yatmamak ve dışarıya çıkmamanın daha uygun olacağını aktaran Dr. Demir, ıslak ya da nemli saçlarla uykuya dalmak ve dışarıya çıkmak sinüzite davetiye çıkabilir. Saçın hafif nemli kalması bile uyku halinde kafa bölgesinde üşümeye sebep olur. Serin havalarda sık görülen üst solunum yolları enfeksiyonları, sigara, havadaki zararlı gazlar, alerjik durumlar da sinüzite yol açan diğer etkenler olduğunu sözlerine ekledi.


Bu haber 6017 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com