ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  KARATAŞ TEŞEKKÜR ETTİYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

ÇİFTÇİYE CAN SUYU

17.04.2010


Kayseri Şeker Üreticisinin Yüzünü Yine Güldürdü. Çiftçiye 114 Trilyon Pancar Bedeli Ödemelerine Başlanıldı.Kayseri Şeker Üreticisinin Yüzünü Yine Güldürdü.  Çiftçiye 114 Trilyon Pancar Bedeli Ödemelerine Başlanıldı. Özışık; “Çiftçimizin ekimden söküme kadar geçirdiği her safhada yanında olan Kayseri Şeker Fabrikası, yine çiftçisinin alın terini ödemek için de aynı özveriyi göstermiş ve üreticisinin yüzünü güldürmeyi başarmıştır.”

Kayseri Şeker Fabrikası, 2009–2010 Pancar alım Kampanyası döneminde çiftçisine toplamda 325 milyon 912 lira ödeyerek, Türkiye’nin en büyük tarım şirketi olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Üreticisine 4 ilde toplam 432 bin dekar pancar ekimi yaptıran Fabrika, 2 milyon 248 bin 867 ton pancar teslim alarak, bu kampanya süresi içerisinde 355 bin 211 ton şeker üretimi gerçekleştirdi.

Kayseri Şeker Fabrikası’na bağlı 12 bölgede dağıtımına başlanılan Pancar Bedelleri, Kayseri Merkez, Bünyan, Develi, Gemerek, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Şarkışla, Yeşilhisar, Boğazlıyan, Çandır, Yeni Fakılı, Yenipazar ilçeleri ve bu ilçelere bağlı köylerde ödenmeye başlandı. Kayseri Şeker Fabrikası, 2009–2010 Pancar Ekim Kampanyası içerisinde üreticisine sözleşmeli olarak 432 bin dekar alanda ekimini yaptırarak, üretilen 2 milyon 248 bin 867 ton pancar karşılığı olan toplam 114 milyon Türk Lirası’nı dün itibariyle ödemeye başladı. 22 Nisan tarihine kadar devam edecek olan Pancar Bedeli ödemesi sonrası, çiftçiye 2009–2010 Pancar Kampanyası dönemi boyunca ödenmiş olduğu toplam miktar, 325 trilyon 912 Türk Lirası’na ulaşmış olacak.

Pancar Bedeli ödemesinin ilk gününde ilçelere giderek çiftçilere paralarını takdim eden Kayseri Şeker Fabrikası CEO’su Ayhan Teke, bu paranın ekonomiye ve dolayısıyla Türkiye’ye geri dönecek olmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Çiftçimize ödemeye başladığımız 114 milyon Türk Lirası, kısa bir zaman içerisinde Kayseri ve ülke ekonomisine geri dönerek, ciddi bir rahatlama sağlayacaktır kanaatindeyim. Amacı, çiftçisinin ve üreticisinin daha refah bir ortamda ekim sağlayabilmesi ve bu ürettiği bu ürününün karşılığını en kısa sürede alabilmesini sağlamak olan bu fabrika, önümüzdeki kampanya dönemi boyunca da çiftçisinin yanında olarak, emeğinin karşılığını yine zamanından önce ödeyecektir” şeklinde konuştu.

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Ali Özışık ise yaptığı açıklamada, Kayseri Şeker Fabrikası’na bağlı 12 bölge ve bu bölgelere bağlı onlarca köyde dağıtımı gerçekleştirilen Pancar Bedellerinin, çiftçiye ve köylüye hayırlı olmasını diledi.

Özışık, Çiftçimizin ekimden söküme kadar geçirdiği her safhada yanında olan Kayseri Şeker Fabrikası, yine çiftçisinin alın terini ödemek için de aynı özveriyi göstermiş ve üreticisinin yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Üreticimizin 2009–2010 Pancar Alım Kampanyası boyunca maddi anlamda sıkıntı içerisine girmemesi için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik dedi.

Özışık, ödenen toplam pancar bedelleri içerisinde yüzde 50’lik bölümünü avanslar ve diğer tarımsal ihtiyaç maddeleri ile çiftçimize teslim ettik. Bugün de çiftçimizin alın terinin karşılığı olan toplam 114 milyon Türk Lirası’nı ödemekten büyük mutluluk duyuyoruz. 2009–2010 Pancar Alım Kampanyası dönemi boyunca ödediğimiz toplam 325 milyon Türk Lirası’nın da ekonomiye can suyu olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Bu haber 5017 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com