ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  KARATAŞ TEŞEKKÜR ETTİYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

MUTLUYUZ, GURURLUYUZ

06.11.2010


Gazetemiz Çağlayan Gazetesi 38. yayın yılına “merhaba” dedi.6 Kasım 1973 tarihinde ilk sayısını çıkartarak yayın hayatına başlayan Gazetemiz 38. yaşına girdi.

Kuruculuğunu ve sahipliğini Ayhan Tarikci, Yazı İşleri Müdürlüğünü Fatih Tarikci, Sayfa Editörlüğü’nü Erol Tarikci ve Muhabirliği’ni Murat Çetin ve Hüseyin Tarikci’nin yaptığı Çağlayan Gazetesi bugün 38. yayın hayatına “merhaba” dedi.

Gazetemiz sahibi Ayhan Tarikci, okurlarımızdan aldığımız güç ve destekle bugünlere geldik. Her zaman Boğazlıyan’ın sorunlarını dile getirdik ve halkın sesi, gözü ve kulağı olmaya çalıştık. Yayın hayatımıza bundan böyle de aynı şekilde devam edeceğiz dedi.

“38 yıl önce çıktığımız yolda dar ve kısıtlı imkanlarla çıkartmaya çalıştığımız gazete ile bugün okurlarımızın eline geçen gazete arasında fark var” diyen Tarikci, o gün, o kısıtlı imkanlarla yılmadık, üreterek ve basamakları ağır ağır çıkarak okuyucularımıza daha iyi bir gazete sunmanın gayreti ile bugünlere geldik. Vatandaşın gözü kulağı olduk. Her türlü derdinde, sıkıntısında yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bu yolda tek bir şeye ihtiyacımız var. O da okurlarımızın gazeteye değer vermesi ve onu yaşatmasıdır diye konuştu.

38 yıldır halkın sorunlarına ve beklentilerine karşı duyarlılık gösteren bir yayın politikası izlenildiğinin altını çizen Tarikci, 38 yıldır ilkeli ve dürüst haber verme anlayışıyla hareket eden Çağlayan Gazetesi, ilçe dışındaki okurlarının da kolaylıkla ulaşabilmesi için www.bogazliyancaglayan.com web adresinden haber yayınını sürdürdüğünü söyledi.

6 Kasım 1973 yılında Boğazlıyan’da gazeteciliğe başladığını hatırlatan Tarikci söyledi:

“38. yılımızda Boğazlıyan’ın ilk gazetesi olma mutluluğu yaşıyoruz. Gazetemizin insan hakları ihlalleri karşısı dik duruşu devam edecek. Basın yayın kurallarına uyarak tarafsız ve özgür bir gazetecilik anlayışı sürdüreceğiz. Kuruluşunun ilk gününden bu yana tarafsız ve ilkeli bir yayıncılığı kendine misyon edinmiş ve bu çizdiği yolla herkesin gönlünde yer etmeyi kısa sürede başarmıştır. Yerel basının genel basına göre avantajlı olduğu herkesçe bilinmektedir. Çünkü, yerel basın konulara ve olaylara daha yakın ve hakimdir. Bunun için zor şartlarda da olsa gazetemiz yayın hayatını sürdürmektedir.”

Gazetenin imtiyaz sahibi Ayhan Tarikci 1973 yılında beri Boğazlıyan’ın Boğazlıyanlının gözü, kulağı ve sesi olmaya çalıştıklarını söyledi. Bugüne kadar basın yayın meslek ilkelerinden ödün vermeden yayın hayatlarına devam ettiklerini vurgulayan Tarikci bugünden sonra da yayın hayatımızı bu ilkelere göre devam ettireceğiz. Her zaman Boğazlıyan’ın sorunlarının çözümü için çalışacağız dedi.

Tarikci, Çağlayan Gazetesi’nin Anadolu basınında uzun süredir yayın yapan az sayıda yayın organından birisi olduğunu da sözlerine ekledi.


Bu haber 4249 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (2)
slm tarıkçı ailesi

başarılarınızın devamını diler nice yıllara aynı şekilde başarıyla devam etmenizi dilerim... Devamı >>
--  -- 08.11.2010
38.yiliniz kutlu olsun

bir bogazliyanli olalrak gurbete yasiyoruz. cok tesekürler.. biz memleketimizden haberdar ediyo... Devamı >>
--  -- 06.11.2010

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com