ANA SAYFA
GÜNCEL
SİYASET
EKONOMİ
EĞİTİM
TARIM
HAYVANCILIK
SAĞLIK
BELDELER - KÖYLER
SPOR
GAZETEMİZDEN


Site İçi Arama

Çok Okunanlar
  HAYIRLI OLSUN
  BOĞAZLIYAN´DA HİZMETTE VAR DÜRÜST İNSANLAR İÇİN HUZURDA VAR
  ÖZALP, VEFAT ETTİ
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  KARATAŞ TEŞEKKÜR ETTİYorumlananlar
  KAPLAN AKP’DEN ADAY OLDU
  AK KURTLARLA İŞİMİZ OLMAZ
  KULİSLERİN ADAYLARI
  AKP’NİN ADAYI COŞAR
  NE SAĞDAYIZ, NE SOLDAYIZ

GAZETE MANŞETLERİ

BOĞAZLIYAN HABERLERİ

BELDELERİN GÖZDESİ OVAKENT´TE TARİHİ DEĞİŞİM!

13.04.2015


Ovakent Belediyesi, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Belediye Başkanı Menderes Öztürk´ün de yakından takip ettiği çalışmalar, vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.                Ovakent beldesi 'beldelerin gözdesi' olma yolunda emin adımlarla yürürken, son bir yılda Belediye Başkanı Menderes Öztürk'ün yaptığı bir birinden güzel hizmetler belde halkı tarafından taktirle karşılanıyor. Beldenin özellikle su ve yol sorununu çözen ayrıca beldeye ekonomik olarak büyük katkı sağlayacak yeraltı şehrinde çalışmalar başlatan, ihtiyaç sahiplerine ev yapan ve yetimlere kucak açan Başkan Öztürk'ün Ak Belediyecilik anlayışı ile gerçekleştirdiği hizmetler takdire şayan bir görüntü ortaya çıkarıyor.

                Ovakent Belediyesi, çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Belediye Başkanı Menderes Öztürk'ün de yakından takip ettiği çalışmalar, vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

                2014 yılında ilk göreve geldiğinde, Beldenin öncelikli sorunlarına el atan ve Ak Belediyecilik anlayışı ile Ovakent'i 'beldelerin gözdesi' olma yolunda emin adımlarla hizmet ağına bürüyen Öztürk'ün çalışması beldeye nefes aldırdı.

                YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRACAĞIZ

                Belediye Başkanı Menderes Öztürk, belde halkının yaşam şartlarını yükseltmeyi arzuladıklarını ifade ederek, "Beldemiz hak ettiği yere getirmek ve halkımızın yaşam kalitesini artırmak için, üstün çabalar sarf etmekteyiz. Bizim tek hedefimiz insana hizmettir.Temiz siyasi anlayışımız ve güçlü kadrolarımız ile birlikte herkese eşit hizmet veriyoruz. Bundan da gurur duyuyoruz" dedi.

                Beldenin en büyük problemlerinden biri olan içme suyu sorununu kökünden çözdüklerini vurgulayan Öztürk, beldeyi önemsediklerini söyledi.

                "Biz siyasetin güçlü bir özveri alanı olduğunu biliyoruz. Siyasetin hizmet yarışı olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda hizmetlerimize hummalı bir şekilde devam ediyoruz" diyen Öztürk, şunları anlattı.

                "Tüm mesai arkadaşlarımızla birlikte güzel hizmetler yapıyoruz. Bütün birimlerde çalışan arkadaşlarımız beldenin çehresini değiştirmek için büyük çaba harcıyorlar. Birlik ve beraberlik içerisinde Ovakent'e kalıcı yatırım ve hizmetler yapmaya gayret ediyoruz. Sadece fiziki belediyecilik alanında da değil sosyal belediyecilik çalışmalarıyla da göz doldurduk."

                Yapılan çalışmaların vatandaşlar tarafından da büyük takdirle karşılanmasından dolayı mutlu olduğunu dile getiren Öztürk, göreve başladığımızda 'çalışanca oluyor' sloganını kullanırken şimdi de 'Ovakent'e iz bırakıyoruz' sloganıyla beldeye güzel hizmetler sunacaklarının altını çizdi.

                Başkan Öztürk, beldeye kazandırdıkları bazı çalışmalar hakkında da bilgiler vererek, şunları kaydetti.

                "Beldenin öncelikli sorunlarından su meselesi çözdük. Anayol ve sokak aralarında yol çalışması yaptık. Park yapımı (oyun grupları) Spor sahası yapımı (halı saha) Esnafa olan borçların ödenmesi. Memur maaşlarının düzenli olarak ödenmesi. Belediyeden emekli olanlara ikramiye borçları ile milli eğitime geçen işçilerin alacağının ödenmesi. Cenaze hizmetleri ve mezarlık yapımı. Sosyal faaliyetler (bayanların İstanbul gezisi) A. Hasinli yeraltı şehrinin faaliyete geçirilmesi. Yetimlerin evlendirilmesi. İhtiyaç sahiplerine ev yapımı. İş makinelerinin çalışması. Emlak ve su borçlarının tahsili. Ağaçlandırma çalışmaları."

                 Başkan Menderes Öztürk, Ovakent'e hizmet yolunda sosyal belediyecilik anlayışı ile belirli zamanlarda halkla istişare toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi. Öztürk, bu toplantılarda beldenin öncelikli sorunları ve çözüm önerilerinin görüşüldüğünü belirtti.

                Amacının Ovakent'i 'beldelerin gözdesi' yapmak olduğuna işaret eden Öztürk, beldede yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

                Öztürk, şöyle dedi.

                "Beldemize ekmek fırını kazandıracağız. Olimpik yüzme havuzu, her cadde ve sokağa kaldırım ile yağmur su kanalı yapılacak. Mesire alanları oluşturulacak. Keldağ ormanını büyük kent park ve mesire alanı yapılacak. Halkın ihtiyacı olan düğün salonu yapılacak. Kerpiç ve virane olan evler kaldırılacak. Fabrika sahaları açılacak. Ziraat Lisesi'nin açılması için çalışma başlatılacak. Ovakent'e çevre köy ve Boğazlıyan'a bağlayan yollarda çalışmalar başlatılacak. Kadınlara kapalı spor salonu, gençlik merkezi yapılacak. Belediye'nin araç parkı genişletilerek ihtiyaç duyulan itfaiye aracı, çöp toplama aracı, vidanjör ve çöp konteynırları ile süpürme aracı alınacak."


Bu haber 540 defa okundu.

Yazan :

Kaynak :Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm YorumlarYaş Otuz Altı
. .
HAYALİMİZ GERÇEKLEŞTİ, YA SONRASI
HÜSEYİN TARİKÇİ
NAKİT PARA DÖNMÜYOR ...
EROL TARİKÇİ
LANET OLASI SİGARA
FATİH TARİKÇİDoviz KurlarıHava Durumu

YOZGAT

KAYSERI

YOZGAT

KAYSERI

 
SON EKLENENLER

galeriGenel Bilgiler
Tarih
Cografya
Turizm
Ekonomi
Kültür ve Gelenekler
İdari Yapı
Kaymakam Kemal Bey
Bogazliyan Ünlüleri
Görülecek Yerler
Kaymakamlar
Belediye Başkanları
Kent Rehberi
Telefon Rehberi
Beldeler ve Köyler
Fotoğraf Galerisi
İlgili Linkler
   

ANKETLER >>
jgjgh
Veritabanında kayıtlı seçenek bulunamadı!?


Bu ankete kişi katıldı.

www.bogazliyancaglayan.com
© Eylül 2008 - Bütün hakları saklıdır.  l  0 354 645 12 39   l 
e-posta :bilgi@bogazliyancaglayan.com   l  MSN: medyacaglayan66@hotmail.com